Vocabulary Games and Activities 1 & 2, Peter Watcyn-Jones

Vocabulary Games and Activities 1 & 2, Peter Watcyn-JonesНазвание: Vocabulary Games and Activities 1 & 2
Автор: Peter Watcyn-Jones
Издательство: Pearson Education Ltd
Год: 2001, 2002
Страниц: 162+161

Vocabulary Games and Activities 1 contains sixty enjoyable games and activities that provide invaluable practice in the most useful vocabulary that learners of English need to know. There is a wide variety of activity types including ice-breakers, quizzes, pair work, bingo, board games, crosswords, and much more.

Vocabulary Games and Activities 2 is the second of two Vocabulary Games and Activities books from Penguin English. It contains sixty fun games and activities for practising and revising the most useful vocabulary for learners of English. There is a wide variety of activity types, including bingo, matching pa irs, crosswords, dominoes, quizzes, word grouping, word mazes, logic problems and much more.

Скачать Vocabulary Games and Activities 1 & 2 (depositfiles)

Скачать Vocabulary Games and Activities 1 & 2 (letitbit)