Reading Power: Reading Faster, Thinking Skills, Reading for Pleasure, Comprehension Skills, Beatrice S. Mikulecky, Linda JeffriesНазвание: Reading Power: Reading Faster, Thinking Skills, Reading for Pleasure, Comprehension Skills
Автор: Beatrice S. Mikulecky, Linda Jeffries
Издательство: Addison Wesley Publishing Company
Год: 1986

Intended for beginning-level young adult and adult students of English as a Second Language, this innovative text combines the elements of a successful reading program with a unique, developmental format designed to teach a wide range of reading skills.

The four sections of "Reading Power" are designed to be used concurrently. Each focuses on a different aspect of reading:

Скачать Reading Power: Reading Faster, Thinking Skills, Reading for Pleasure, Comprehension Skills (depositfiles)

Скачать Reading Power: Reading Faster, Thinking Skills, Reading for Pleasure, Comprehension Skills (letitbit)