More Reading Power: Reading Faster, Thinking Skills, Reading for Pleasure, Comprehension Skills, Beatrice S. Mikulecky, Linda JeffriesНазвание: More Reading Power: Reading Faster, Thinking Skills, Reading for Pleasure, Comprehension Skills
Автор: Beatrice S. Mikulecky, Linda Jeffries
Издательство: Pearson Education
Год: 1996

Based on a cognitive skills approach, these student-centered reading skills texts help students go beyond rote learning to develop the solid reading skills good readers take for granted.

Challenging excerpts from short stories, plays, encyclopedias, and articles help students expand their developmental reading skills. Additional exercises focus on improving reading rate and reading for pleasure.

Скачать More Reading Power: Reading Faster, Thinking Skills, Reading for Pleasure, Comprehension Skills (depositfiles)

Скачать More Reading Power: Reading Faster, Thinking Skills, Reading for Pleasure, Comprehension Skills (letitbit)