Cambridge BEC 3 Higher Self-study Pack (Student's Book with answers and Audio CD)Название: Cambridge BEC 3 Higher Self-study Pack (Student's Book with answers and Audio CD)
Автор: Cambridge ESOL
Издательство: Cambridge University Press
Год: 2006
Страниц: 126
Формат: pdf, mp3

Cambridge BEC 3 Higher Self-study Pack provides a set of four complete practice tests for the BEC Higher exam. These past examination papers from University of ESOL Examinations ( ESOL) provide the most authentic exam preparation available. They allow candidates to familiarise themselves with the content and format of the examination and to practise useful examination techniques.

The Student's Book also contains a comprehensive section of keys and transcripts, making it suitable for self study. The Audio CDs contain the audio material for the Listening paper.

Книги из данной серии: Cambridge BEC 4 Higher Self-study Pack.

Скачать Cambridge BEC 3 Higher Self-study Pack (Student's Book with answers and Audio CD) (depositfiles)

Скачать Cambridge BEC 3 Higher Self-study Pack (Student's Book with answers and Audio CD) (letitbit)